Kredyty hipoteczne dla młodych małżeństw – rządowa pomoc na start

Świeżo upieczeni małżonkowie, którzy stoją przed całym wachlarzem życiowych wyborów, często potrzebują wsparcia finansowego. Zazwyczaj pierwszą, ważną decyzją, którą podejmuje się zaraz po hucznym odprawianiu ślubu i wesela, jest wybór lokum, w którym przyjdzie spędzić wspólne życie. Kredyty hipoteczne dla młodych małżeństw są obecnie coraz bardziej popularne i stanowią specyficzny rodzaj usług. Dlaczego? Sprawdź w naszym poradniku.

Kredyty dla młodych małżeństw, to specjalna oferta dla osób zaczynając odpowiedzialne, dorosłe życie. Starając się o pieniądze na mieszkanie mogą jednak  liczyć także na pomoc rządowa. Dzięki czemu są najkorzystniejszymi produktami finansowymi na rynku.

Kredyty hipoteczne dla młodych małżeństw – otwarte drzwi polskiego rządu

Program polskiego rządu otworzył młodym małżeństwom drzwi do komfortowego życia we własnych “czterech kątach” co jest bardzo doceniane. Istotą całego procesu dofinansowania jest opłacanie części raty kredytu hipotecznego przez państwo. Taka pomoc rządowa trwa aż 96 miesięcy (8 lat), a kwota dopłaty wyliczana jest na podstawie stopy referencyjnej.  Ze względu na brak historii kredytowej, czy też odpowiedniej zdolności kredytowej młodzi ludzie  nie są wiarygodnym źródłem kapitału dla banku. Na szczęście ten rządowy program znacząco to zmienia. Instytucje finansowe, przyznając bowiem kredyty hipoteczne dla młodych małżeństw w oparciu o program rządowy, mają zabezpieczenie w początkowym okresie spłacania, w postaci pieniędzy z budżetu państwa.

Młode osoby, które nie mogą liczyć na pomoc finansową od rządu , często decydują się na kredyt mieszkaniowy z rodzicami.

Zestawienia kredytów hipotecznych

Warunki udzielania kredytów hipotecznych w bankach są tak samo różne, jak ich proces spłaty. Dlatego zaciąganie długoterminowych zobowiązań jest jedną z najważniejszych decyzji we wspólnym życiu młodego małżeństwa. Obliczanie najkorzystniejszych warunków można zrobić samodzielnie, za pomocą kalkulatorów kredytowych, ale lepiej posiłkować się wiedzą ekspercką, jakiej można zasięgnąć w bankach lub porównywarkach kredytowych, przedstawiających wszystkie, dostępne możliwości i oferty instytucji finansowych. Pamiętać jednak należy o tym, że strefa wirtualna, ma swoje przełożenie w realnej ocenie zdolności kredytowej.