Kalkulator zdolności kredytowej – szybki kredyt?

Kalkulator zdolności kredytowej może pomóc nam przyspieszyć realizację naszych planów. Narzędzie to jest dostępne online i pomaga sprawdzić, czy stać nas na kredyt, który chcemy zaciągnąć. Jednak czy dzięki kalkulatorowi można szybciej wziąć kredyt, czy staje się to prostsze – tę tematykę porusza ten artykuł.

Kalkulator zdolności kredytowej – czy stać Cię na kredyt?

Kalkulator zdolności kredytowej jest niewątpliwie dużym udogodnieniem. Nie musimy bowiem składać wniosku do banku, by się dowiedzieć, czy nasza zdolność finansowa jest wystarczająca, by móc zaciągnąć kredyt w banku. Może się okazać, że faktycznie za pomocą kalkulatora łatwiej przyjdzie nam się zdecydować na skorzystanie z oferty jednego z banków.

Planując zaciągniecie kredytu hipotecznego, musimy sprawdzić czy będzie nas stać na spłatę planowanej kwoty. Bank przed nieprzerzynaniem nam kredytu dokonuje takiej analizy. Możemy ją jednak zrobić również samemu korzystając z kalkulatora zdolności kredytowej. Podając dokładne dochody oraz wydatki otrzymamy informację, czy stać nas będzie na spłatę raty. Warto więc obliczyć wysokość raty, jaką będzie trzeba oddać do banku.

Więcej na temat rat kredytowych znajdziesz w artykule – Jakie raty wybrać by wygodnie spłacać kredyt.

Czy z kalkulatorem zdolności kredytowej łatwiej otrzymać kredyt?

Zwykle, kiedy pojawia się zielone światło w postaci zdolności kredytowej, która umożliwia wzięcie kredytu, przestajemy się wahać. Na stronach z ofertami banków są zlokalizowane przydatne narzędzia finansowe.  Wyświetlają nam tylko tę listę proponowanych kredytów, która będzie odpowiadać naszym możliwościom finansowym.

Wszystko się będzie zgadzać, jeśli nasza zdolność finansowa będzie dokładnie taka, o jakiej myśleliśmy. Trzeba jednak pamiętać, że każdy bank ma swoje własne kryteria oceny zdolnosci kredytowej. Może więc zdarzyć się tak, że bank odrzuci nasz wniosek kredytowy. w takiej sytuacji można się postarać o jakiś dodatek finansowy, który pozwoliłby nam podnieść naszą zdolność i ubiegać się o kredyt, o jakim marzymy w innym terminie.

Kalkulator zdolności kredytowej zamiast pośrednika finansowego

Kalkulator zdolności kredytowej można traktować jako swego rodzaju ułatwienie na linii kredytobiorca-bank. Niekiedy takie narzędzie zastępuje nawet biuro pośrednictwa finansowego, gdyż od razu po uzupełnieniu wszystkich pól i wyliczeniu zdolności, mogą się wyświetlić oferty kredytów, o które będziemy mogli się ubiegać praktycznie z 99-procentową pewnością, że nasz wniosek nie zostanie odrzucony.